Siūlome taikų šeimos ginčų sprendimo būdą-šeimos mediaciją

Straipsniai

Psichologas Marijampolėje pastebi, kad   daugėja ant skyrybų lyno balansuojančių porų, kurios kaunasi lyg aplinkui niekas daugiau nebeegzistuotų, išskyrus  kovos laukas ir priešininkas jame.  Pyktis, nepasitenkinimas vienas kitu,  per  laiką susikaupę nuoskaudos  dažnai taip stipriai aptemdo sveiką protą, kad pamirštami  poros vaikai, su išgąsčiu laukiantys mūšio pabaigos.

Dar blogiau, jeigu  vaikai įtraukiami  į šią kovą, nes vienas iš tėvų arba abu nori padaryti vaiką savo sąjungininku. Šioje kovoje laimėtojų nebūna, bet labiausiai pralaimi vaikai. Tėvų skyrybos augančiam vaikui yra pats skausmingiausias ir labai reikšmingas  įvykis jo gyvenime. Nuostoliai skaičiuojami ne tik augančio vaiko elgesio ir emociniais sunkumais, bet dažnai palieka pėdsakus visam gyvenimui.

Šeimos mediacija (tarpininkavimas šeimai  )    tai taikus šeimos ginčų sprendimo būdas, tai prevencija ir intervencija  konfliktuojančioms poroms, leidžianti civilizuotai, dalyvaujant šeimos tarpininkui  išsakyti vienas kitam savo priešiškumą, susitarti be teisminių procedūrų dėl tolimesnių tarpusavio santykių, bendravimo su vaikais, apsaugant  juos nuo karo šeimoje padarinių.  

Tarpininkavimu šeimai siekiama:
–  atkurti konfliktų, skyrybų metu ir po skyrybų prarastą poros pasitikėjimą ir pagarbą
vienas kitam;
–  sumažinti poros stresą, siekiant surasti jėgų tinkamai atlikti pareigas vaikams;
–  padėti porai susitarti dėl tolimesnės vaikų ateities.
–  suvokti, kad ir toliau galima būti gerais tėvais;
Tarpininkavimą (mediaciją) atlieka specialiai tam paruoštas šeimos tarpininkas, gavęs visišką  abiejų besiskiriančių ar jau išsiskyrusių tėvų sutikimą ir pritarimą.  Tai yra pokalbiai, kurių metu šeimos tarpininkas pradžioje atskirai  kalbasi su vienu iš tėvų, po to – su kitu, vėliau kalbamasi su abiem partneriais drauge (jungtinė sesija).

Jeigu nepavyksta patiems rasti tinkamą sprendimą, jaučiatės išsekę nuo  nuolatinės kovos, siūlome  registruotis į pirmąją šeimos mediacijos sesiją. Psichologas Marijampolėje teikia šeimos mediacijos paslaugas.