Ar žinote, kad giliai mūsų smegenyse esantis organas migdolas (dar vadinamas migdoliniu branduoliu, migdoliniu kūnu) reaguoja į emocijų kontekstą. Pvz., iš aplinkos priimami pojūčiai gali būti suvokiami skirtigai: jeigu būdami liūdni, mes staiga susižeidžiame pirštą, tai mes dar labjau išsigąstame ir dar labiau skauda. Jeigu susižeisime veikdami kažką smagaus, išgąstis bus daug mažesnis,o skausmas silpnesnis. Todėl kartais tenka matyti pacientus, kurie vieną akimirką juokiasi iš anekdoto, kitą – raitosi iš skausmo ir reikalauja nuskausminamųjų. Dažnai ligoninės personalas apie tokius ligonius galvoja:,, artistas, nei jam skauda, nei ką“.Bet ligonis neapsimetinėja! Ir tai įrodo naujausi neuromokslininkų atradimai. Tad nereikia smerkti gimdyvės, kuri, vykdama į gimdymo namus dar daro makiažą, nes jai malonu atrodyti gražiai. Šis jos noras nukreipia dėmesį nuo artėjančio gimdymo skausmų. Gimdymas artėja, o skausmas – pakenčiamas.
Šią migdolo savybę mokslininkai nusprendė panaudoti mažinant lėtinius skausmus. Todėl žmonėms, kenčiantiem nuo lėtinių skausmų, sukeltų onkologijos, politraumų, neuralgijų ir t.t. rekomenduojama nukreipti dėmesį į malonius, teikiančius džiaugsmą dalykus, pvz.:
- Muzikos klausymąsi
- Įvairius stalo žaidimus
- Įdomių TV laidų žiūrėjimą
- Tapybą
- Ir kitus dalykus, kurie individualiai kiekvienam žmogui teikia malonumą
Nustatyta, kad ypač gerai veikia meditacija su vizualizacija. Šie dalykai dezaktyvuoja migdolą. Meditacija su vizualizacija gali padėti ne tik įveikti fizinį skausmą, bet ir sureguliuoti arterinį kraujo spaudimą, sumažinti ilgalaikį stresą, sumažinti svorį, sureguliuoti medžiagų apykaitą, emocinę būseną, suteikti didesnį pasitikėjimą savimi ir padėti sureguliuoti daugelį fizinio kūno ir psichikos būsenų. Kviečiu į grupinius ir individualius meditacijos seansus.
Registracija +370 672 09964