Porų suderinamumas – kelias į ilgą ir laimingą gyvenimą drauge

Straipsniai

–  Va,  Onutė su Juozuku, visą amželį visur abu kartu: ar daržo sodinti, ar bažnyčion, ar su anūkais ir proanūkiais po Pezijos parką.  Ir vaikus gerus išaugino, ir anūkus Dievui ant garbės. Ir net numirė beveik kartu – vienas paskui kitą, garbaus amžiaus sulaukę. Visai, kaip toj  dainoj: „Jei žūsta gulbė – žūsta, krinta žemėn gulbinas”.

O va, Kazys su Maryte visą gyvenimą  ėdėsi, kol Kazys gerti pradėjo, o kai išsiskyrė,  Kazys tuoj ir  numirė  nuo to lakimo, – tikriausiai daug kam yra tekę nugirsti panašias  vyresnių žmonių šnektas.

Po Velykų  krikščionybę išpažįstantiems kraštiečiams prasideda vestuvių  laikotarpis.  Visos poros tikisi ilgo ir laimingo gyvenimo, kaip ta Onutė su Juozuku.

Yra daug priežasčių, lemiančių poros sutarimą,  tačiau viena, bene pati svarbiausia, yra tai, kokie mes esame žmonės, kiek mūsų asmenybės bruožai yra   suderinami poroje.

Didžiojo penketo asmenybės teorija sako, kad žmogaus asmenybę, jo elgesį lemia penki didieji stabilūs (gyvenimo eigoje nelabai kintantys) bruožai.  Mes  patys nesame  atsakingi už juos. Bruožai  gaunami su genais ir toliau labai intensyviai formuojasi maždaug  iki dešimties metų amžiaus. Mūsų turimas genetinis paveldas yra molis mūsų tėvų, globėjų, darželio auklėtojos ir pirmosios mūsų mokytojos (pradinių klasių) rankose.  Ką išmokstame iš šių svarbių žmonių, kokią aplinką jie mums sukuria (saugią – nesaugią), kokias jų siunčiamas mums žinutes išgirstame ir įsisąmonijame, tokiais ir tampame. Gali būti, kad  turime mums patiems nepageidaujamą elgesį lemiančius bruožus. Bruožų mes patys nepasirinkome, tačiau galime išmokti elgtis taip, kad mums  patiems su savimi ir kitiems žmonėms su mumis būtų gera arba bent pakenčiama.  Tai padaryti žymiai paprasčiau, kai žinai, koks esi, ko pats gali tikėtis iš savęs pykčio, susierzinimo, liūdesio ar nusivylimo  momentais.

Ypač naudinga žinoti savo ir žmogaus, su kuriuo drauge norėtumėte pasenti, asmenybės bruožus, taip pat suprasti, kokį tave mato  antroji  tavo pusė,  galbūt esate įsimylėję ne vienas kitą, o savo ,,tobulo  partnerio (-ės) svajonę.

Psichologas Marijampolėje siūlo   porų suderinamumo testavimo sistemą, kuri padės drauge sulaukti senatvės darnoje. Ypač kviečiame  poras, kurios dar tik galvoja kada nors kurti šeimą. Taip pat kviečiame ir šeimą sukūrusias poras, kurios  norėtų pagerinti tarpusavio santykius. Atlikę testus, sužinosite:

  • savo elgesio stipriąsias ir  tobulintinas puses,
  • partnerio (-ės) stipriąsias ir tobulintinas puses,
  • kokius asmenybės bruožų resursus  turite savęs tobulinimui,
  • kokius asmenybės bruožų resursus savęs tobulinimui turi partneris(-ė),
  • kiek esate suderinami vienas su kitu,
  • kokie gallimi nesutarimai poroje,
  • kaip sušvelninti nesutarimus arba jų išvengti,
  • kokius lūkesčius turite vienas kito atžvilgiu,
  • kokius asmenybės bruožų resursus turite šių lūkesčių išpildymui,
  • koks yra pasitenkinimo lygis jūsų tarpusavio santykiais šiuo metu.

Vaizdžiai tariant, sužinosite, kokios yra jūsų bendro gyvenimo perspektyvos, ir ką galite patys padaryti, kad Jūsų lauktų tikrai ilgas  laimingas gyvenimas poroje

Daugiau apie paslaugą skaitykite NaujienoseApie pasalaugos kainą detaliau skaitykite čia.

Susidomėjusieji teiraukitės telefonu: +37067209964, rašykite  mums: